Hodowla FCI zarejestrowana w ZKwPNASZE PSY

Pero, Ufi i Amo pochodzą z pracujących linii hodowlanych. W ich rodowodach są przodkowie pracujący w służbach, aktywnie trenujący KNPV i IPO.

Poznaliśmy osobiście wiele owczarków holenderskich, z różnych hodowli i krajów. Świadomie podjęliśmy decyzję o rozpoczęciu hodowli w oparciu o holenderskie i francuskie linie pracujące (KNPV, IPO i służbowe), ze względu na wspaniały, otwarty charakter tych psów oraz ich stabilną i przyjazną osobowość. Linie te charakteryzują się jednocześnie dużym popędem łupu i obrony, odwagą i wielką chęcią do pracy (i współpracy) z przewodnikiem. Są również mocniej zbudowane i mają większą muskulaturę.

Wszystkie nasze psy mają typowe dla holendrów paski i taki sam wszechstronny, acz nieco uparty i niezależny charakter. Są bardzo aktywne, wymagają długich spacerów z atrakcjami: aportowanie piłek, patyków, skoki przez przeszkody itp., oraz regularnych ćwiczeń i treningów. Są to psy, dla których bardzo ważny jest kontakt z przewodnikiem, czekają na komendy i sygnał do wspólnej zabawy. Bardzo lubią pływać i aportować z wody, przy czym temperatura wody i powietrza nie ma dla nich znaczenia. Są w pełni zdrowe, na nic nie chorują i mają niepohamowany apetyt. Jedzą wszystko, są karmione głównie surowym mięsem i warzywami (tzw. dieta BARF) i czasami suchą karmą.

Pero
Holland Oberon van Le Dobry
Ufi
Ufo von GrofBox
Amo
Amor


PSY Z PRZESZŁOŚCI