Hodowla FCI zarejestrowana w ZKwPHolland Oberon van Le Dobry

Pero Hodowla: van Le Dobry K.J.Stienstra Holandia
Urodzony: 27.10.2013
Płeć: pies
Maść: złota pręgowana
Zdrowie: HD-A, ED-0
Wyszkolenie: BH, IPO-1
Wystawy: oc. „wybitnie obiecująca” (kl. szczeniąt), "doskonała" (kl. młodzieży), 3xdoskonała, 2xCWC, 1xCACIB (kl.pośrednia i otwarta)
Oberon, zwany w domu Pero, jest młodym psem pochodzącym z holenderskiej, ściśle użytkowej hodowli. Pra-wnuczek mistrza IPO Holandii (Excellent) i wnuczek mistrza świata IPO (Glennmore) wśród owczarków holenderskich. Tata Pero Messi jest utalentowanym psem o imponującej budowie, aktywnie trenującym IPO (IPO-3) i startującym w międzynarodowych zawodach (Vice Mistrz Świata Owczarków Holenderskich w Szwecji 2015r) a mama Lisa (IPO-1) śliczną sportową suką.
A że hodowla Le Dobry znana jest na całym świecie, to i rodzeństwo Perusia można spotkać w wielu krajach: Olinka w Czechach, One na Węgrzech, Orkan w Belgii, Odin w USA i Orion w Rosji; a w Gdańsku mieszka siostra Pera Korba.

Charakter Pero nie jest jeszcze w pełni ukształtowany. Wesoły i pogodny z natury, coraz bardziej pewny swojej siły nie daje sobie wchodzić na głowę. Wulkan energii, najpierw działa potem myśli a czasami nie starcza już czasu na myślenie gdyż następna sprawa pojawia się na horyzoncie. Jest bardzo utalentowany, ma duży temperament i silne popędy. Mocno zbudowany, o ładnej muskulaturze, złotym ciemnym umaszczeniu i czarnej masce; ma doskonałe proporcje.

Pero szkolony jest, jak jego rodzice, w kierunku psa IPO'wskiego. Na treningach pracuje całym sercem i ciałem.
W październiku 2017 zdał egzamin IPO-1 z oceną ogólną doskonałą: ślady A - 94p, posłuszeńtwo B - 96p, obrona C-97p, łącznie 287 punktów.

Rodowód:
Yzra rodowód