Hodowla FCI zarejestrowana w ZKwPCassowary’s YZRA

Yzra Hodowla: Cassowary’s C.A.Houdijk Holandia
Urodzona: 28.02.2012
Płeć: suka
Maść: srebrna pręgowana
Zdrowie: HD-A, ED-0
Wyszkolenie: posłuszeństwo podstawowe: PT-1, PT-2, PT-3, BH;
                     obrona: IPO-1
Wystawy: Mł. Champion Polski, Champion Polski, Zwycięzca Polski '14

Yzra jest wzorcową, śliczną, zgrabną sunią o srebrnym pręgowanym umaszczeniu i czarnej masce. Pochodzi z domowej holenderskiej hodowli, z najlepszych wystawowych linii: jej mama Ezra vd. ‘s-Gravenschans jest z hodowli z której psy od lat zdobywają nagrody na wszelkich wystawach a tata, Adorian de Korthaar Hollander jest dobrze zbudowanym Championem Holandii i Luxemburga, aktywnym psem szkolącym się w różnorakich sportach: pasienie owiec, praca wodna, posłuszeństwo i dogdance. Yzra ma tytuł Młodzieżowego Championa Polski i Championa Polski. Jej siostra, Yara, mieszka w Alpach w Austrii a pozostałe rodzeństwo w Holandii.

Yzra jest suką o spokojnym, zrównoważonym charakterze, zdyscyplinowana i posłuszna. Jest całkowicie wpatrzona w nas, „swoje stado”, słucha wyłącznie naszych komend i uważnie opiekuje się dziećmi. To pies, który jest najszczęśliwszy kiedy wszyscy są w domu – co rano budzi każdego szturchnięciem nosa. A gdy pakuję ubrania do walizki na wyjazd, Yzra też do niej wchodzi. Obojętna na wołania i zachęty obcych, bardzo czujna, znakomicie stróżuje. Uwielbia zabawę z piłką, aportowanie i skoki przez przeszkody. Ma długie nogi, więc pięknie i lekko biega oraz wysoko skacze. Jest bardzo inteligentna, szybko się uczy, najpierw myśli potem działa. Dzięki temu, nauczyć wystarczy ją raz.

Szkolona od małego, przed swoimi drugimi urodzinami pomyślnie ukończyła kursy i zdała egzaminy psa towarzyszącego PT-1 i PT-2, egzamin międzynarodowy BH z oceną 57p/max.60p oraz IPO-1 z ocenami: cz.A (praca węchowa) 80/100p, cz.B (posłuszeństwo) 94/100p i cz.C (obrona) 94/100p. Na podstawie ostatniego egzaminu, otrzymała certyfikat użytkowości FCI.

Rodowód:
Yzra rodowód