Pero, Ufi i Mila to owczarki holenderskie pochodzące z pracujących linii hodowlanych. W ich rodowodach są przodkowie pracujący w służbach, aktywnie trenujący KNPV i IPO.

Poznaliśmy osobiście wiele owczarków holenderskich, z różnych hodowli i krajów. Świadomie podjęliśmy decyzję o rozpoczęciu hodowli w oparciu o holenderskie i francuskie linie pracujące (KNPV, IPO i służbowe), ze względu na wspaniały, otwarty charakter tych psów oraz ich stabilną i przyjazną osobowość. Linie te charakteryzują się jednocześnie dużym popędem łupu i obrony, odwagą i wielką chęcią do pracy (i współpracy) z przewodnikiem. Są również mocniej zbudowane i mają większą muskulaturę.

Wszystkie nasze psy mają typowe dla owczarka holenderskiego paski i taki sam wszechstronny, acz nieco uparty i niezależny charakter. Są bardzo aktywne, wymagają długich spacerów z atrakcjami: aportowanie piłek, patyków, skoki przez przeszkody itp., oraz regularnych ćwiczeń i treningów. Są to psy, dla których bardzo ważny jest kontakt z przewodnikiem, czekają na komendy i sygnał do wspólnej zabawy. Bardzo lubią pływać i aportować z wody, przy czym temperatura wody i powietrza nie ma dla nich znaczenia. Są w pełni zdrowe, na nic nie chorują i mają niepohamowany apetyt. Jedzą wszystko, są karmione głównie surowym mięsem i warzywami (tzw. dieta BARF) i czasami suchą karmą.

Holland Oberon van Le DobryUfo von GrofBoxMila

PSY Z PRZESZŁOŚCI

Owczarek holenderski owczarek holenderski owczarek holenderski owczarek holenderski owczarek holenderski owczarek holenderski hodowla hodowla hodowla hodowla hodowla owczarki holenderskie owczarki holenderskie owczarki holenderskie owczarki holenderskie pies psy hodowla pies psy hodowla pies psy hodowla hodowla FCI Polska Holandia Bella Sama psy rasowe Warszawa owczarek belgijski owczarek niemiecki wymarzony pies wychowanie psa zaufana hodowla polecana hodowla polecane rasy